Hakkımızda

EGE BARIŞ

İnsan sağlığında çok önemli yeri bulunan zeytin ve zeytinyağını, kaliteli yollarla elde edip, en doğru şekilde işleyip, yağın lezzeti ve sağlığa faydalı bileşen içeriğiyle sofralarınıza taşımayı hedefleyen bir üreticiyiz.

En önemli ilham kaynağımız doğadır. Doğa bilinmeyeni keşfetme özgürlüğüdür, yeni bilgilerle birlikte, yeni düşüncelerde getirir. Kalite yaptığımız işin kilit noktasıdır. Özünden uzaklaşmadan doğal bir ürün yetiştirmenin bilincindeyiz.
Zeytinlerimiz, İzmir, Aydın bölgesi arasında yer almaktadır. Müşterilerimize kaliteli, güvenilir, tadını damağınızda uzun süre bırakacak bir zeytinyağı sunuyoruz. Zeytinlerimiz henüz yeşil ve sertken, aroma ve kokularının en yüksek, yağ oranının düşük olduğu bu dönemde, klasik yöntemlerle ağaçlara zarar vermeden toplayıp, bekletmeden soğuk sıkım ile yağımızı elde ediyoruz. Bu dönemde elde ettiğimiz yağımıza erken hasat denmektedir. Hasat döneminin en başıdır. Bütün bu süreçleri özenle ve işinin ehli insanlar kontrolünde gerçekleştirip, Ege’nin tadı ve bereketi ile size sunuyoruz.

AMACIMIZ
Dünyanın zeytinağacı sayısı bakımından en zengin ülkelerinden biri olan Türkiye için zeytincilik sektörü, hem tarım, hemde sanayi açısından büyük önem taşımaktadır.
Bizde doğanın ülkemize sunduğu bu mirasın değerlendirilmesinde etkin ve faydalı olmayı amaçlamaktayız. Güven ve doğallık ilkeleri ışığında, her bireyin gerçek zeytinyağını tatmasını hedefleyerek yolumuza devam etmekteyiz.

ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI
Çocuklarda beyin gelişiminde etkilidir.
Gelişim çağındaki çocukların kemiklerinin güçlenmesini hızlandırmaktadır.
İçinde birçok vitamin içermektedir. Başta E vitamini, A, D ve K vitamini bulunmaktadır. Vitaminler sayesinde hücrelerin yenilenmesi sağlanmaktadır.
Doku ve organların yaşlanmasını geciktirmektedir.
Diyet programlarında kullanılması önerilmektedir. Bağırsakları çalıştırmada etkilidir. İçinde bulunan oleik asit sayesinde en kolay hazmedilen yağ özelliği taşımaktadır.
İdrar yollarındaki iltihapların ve safra kesesindeki rahatsızlıkların giderilmesinde etkin olarak kullanılmaktadır.
Zeytinyağı ile gargara yapılması durumunda dişlerin beyaz kalmasında fayda sağlar.
Cilde ve saça faydalıdır. Saça sürüldüğü zaman kepeği engeller ve dökülmeyi önler. Ayrıca saçı parlatır. Kuru cildi canlandırır, kırışıkların azaltılmasında etkilidir. Cilde pürüzsüz bir güzellik katar.